SPÁROVKA 

Jednovrstvá masivní deska vyrobena slepením vlysů vedle sebe. Vlysy na sebe mohou být nastavovány pomocí nekonečného vlysu nebo na tupou spáru. Tl.38 mm

                                              

 

 

 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA SPÁROVKY: 

                       SPÁROVKA DUB – PŘÍRODNÍ TRANSPARENTNÍ SPÁROVKA DUB – BĚLENÝ  

 

 

TYPY POVRCHU U SPÁROVKY:

     1. BROUŠENÝ POVRCH

Broušený povrch se vyznačuje hladkostí, dobrou čistitelností. Broušení se provádí několika brusnými papíry s různou zrnitostí od hrubších pro srovnání nerovností, až po jemné brusné papíry pro dokonalou hladkost. Výsledný vzhled se tak hodí i do moderních interiéru s čistým elegantním vzhledem bez rustikálního nádechu.

     2. KARTÁČOVANÝ POVRCH

Kartáčovaný povrch vzniká odstraněním jarního(měkkého) dřeva pomocí kartáčů. Zůstane vystouplé letní (tvrdší) dřevo a společně vytvoří strukturovanou texturu. Takto upravené dřevo po nanesené povrchové úpravy získá materiál rustikálnější vzhled jelikož. Kartáčovaný povrch je méně náchylný na poškrábání, jelikož je z povrchu částečně odstraněno náchylnější měkké jarní dřevo.

 

TŘÍVRSTVÁ DESKA ZE STARÉHO DŘEVA

Třívrstvá deska vzniká oboustranným překlížením konstrukční desky z laťovkového středu. Tato deska vyniká velmi dobrými mechanickými a fyzikálními vlastnostmi. Tl. mat. 21/ 50 mm.

Starému dřevu, které bylo dříve využívané pro různé účely jako opláštění budov nebo konstrukce starých chalup, dáváme další možnost pro život. Správná technologie zpracování zaručí pevnost, stabilitu a čistotu výsledného deskového materiálu. Upcyklace nás inspirovala pro vyvinutí tohoto masivního dřevního materiálu z třívrstvých desek za účelem dalšího plnohodnotného využití do nábytkového produktu.

TYPY HRAN U TŘÍVRSTVÝCH DESEK:

  SPOJ NA POKOS                                                                                                      TŘÍVRSTVÁ VIDITELNÁ 

 

 

 

ODSTÍNY STARÉHO DŘEVA:

Příroda dokáže sama vytvořit několik odstínů starého dřeva, které rozdělujeme na tři druhy. Nikdy u nich nedocílíme úplně stejného odstínu na jednom povrchu, vždy jsou trámy alespoň lehce rozdílné. Vznikají z okrajů a vnitřků starých trámů nebo prken. Povrch starého materiálu se opracovává kartáčováním a následně vhodnou povrchovou úpravou přírodních olejů.

MEDOVO BÉŽOVÉ ODSTÍNY ŠEDÉ ODSTÍNY TMAVĚ HNĚDÉ ODSTÍNY

        

 

 

 

 

Medový odstín vzniká ze starých trámů a vazeb, které nebyly vystaveny přírodním vlivům. Vnější plášť trámů ořežeme a po úpravě vzniká ten pravý medový odstín. 

Na opláštění stodol, štítů, starých venkovních objektů působí slunce, čímž způsobuje šednutí v různých odstínech šedé. 

Slunce vypaluje měkké přírůstky dřeva, bez kontaktu vody se lignin nevyplavuje a materiál zůstává v různých hnědých tónech.

                                                                        

                                                           

Vše pro Vás tvoříme s láskou.

RD dřevo s. r. o.
Zámecká 2097
594 01, Velké Meziříčí

IČO: 29216877
DIČ: CZ29216877