Věříme, že klíčovým prvkem každého nábytkového kousku je správný výběr materiálu. Nejste si jistí jaký materiál je ideální právě pro Vás? S naším detailním popisem si můžete vybrat tu nejlepší variantu, která bude vyhovovat vám i vašemu interiéru.

 

 

Dřevěné desky 

U nás na dílně si samy vyrábíme všechny spárovky, třívrstvé masivní desky a desky ze starého dřeva. Výroba spočívá již ve výběru zelené kulatiny těžené v době vegetačního klidu, pořezu a následném sušení v kondenzační sušárně. Dále probíhá celý technologický postup až po výrobu finálního produktu. Jedna z našich předností je zpracování starého dřeva, které je jinak považováno za odpad – přírodní materiál, který člověk využíval, ale už mu dosloužil. Je to materiál, který lze za určitých technologických podmínek zpracovávat k dalšímu využití. Naše výroba je organizována způsobem zpracování kompletního materiálu. Což znamená, že zbylý materiál je později zpracován do jiných polotovarů a nevytváříme tak žádný odpad. Pro nás je to výzva a také skvělá otázka ekologie. Co se týká výběru, chceme, aby byly naše produkty dostupné všem a do všech prostorů, proto si můžete vybrat typ podnože, nakonfigurovat si desku, povrchovou úpravu i barevnosti. Můžete si tak sladit interiér přesně podle Vašich představ.

 

 

Kovové prvky 

Vlastní výroba kovových prvků, které jsou designovým prvkem našich návrhů. Celý proces začíná výběrem kvalitních kovových materiálů, které jsou následně podrobeny technologickému zpracování. Své místo mají v odborném tvarování, svařování a finálním dokončení. Při výběru našich kovových prvků klademe důraz na variabilitu a estetiku. Můžete si vybrat ze široké škály designů, povrchových úprav a barev, aby každý kovový prvek ladil s vaším individuálním stylem. Umožňujeme tak vytvoření unikátních prvků, které nejenže odrážejí kvalitu naší práce, ale také splňují vaše konkrétní požadavky a vizuální představy.

 

Výběr dřevěné desky podle povrchové úpravy a materiálu.

SPÁROVKA 

Jednovrstvá masivní deska vyrobena slepením vlysů vedle sebe. Vlysy na sebe mohou být nastavovány pomocí nekonečného vlysu nebo na tupou spáru. Tl.38 mm

                                              

 

 

 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA SPÁROVKY: 

                       SPÁROVKA DUB – PŘÍRODNÍ TRANSPARENTNÍ SPÁROVKA DUB – BĚLENÝ  

 

 

TYPY POVRCHU U SPÁROVKY:

     1. BROUŠENÝ POVRCH

Broušený povrch se vyznačuje hladkostí, dobrou čistitelností. Broušení se provádí několika brusnými papíry s různou zrnitostí od hrubších pro srovnání nerovností, až po jemné brusné papíry pro dokonalou hladkost. Výsledný vzhled se tak hodí i do moderních interiéru s čistým elegantním vzhledem bez rustikálního nádechu.

     2. KARTÁČOVANÝ POVRCH

Kartáčovaný povrch vzniká odstraněním jarního(měkkého) dřeva pomocí kartáčů. Zůstane vystouplé letní (tvrdší) dřevo a společně vytvoří strukturovanou texturu. Takto upravené dřevo po nanesené povrchové úpravy získá materiál rustikálnější vzhled jelikož. Kartáčovaný povrch je méně náchylný na poškrábání, jelikož je z povrchu částečně odstraněno náchylnější měkké jarní dřevo.

 

TŘÍVRSTVÁ DESKA ZE STARÉHO DŘEVA

Třívrstvá deska vzniká oboustranným překlížením konstrukční desky z laťovkového středu. Tato deska vyniká velmi dobrými mechanickými a fyzikálními vlastnostmi. Tl. mat. 21/ 50 mm.

Starému dřevu, které bylo dříve využívané pro různé účely jako opláštění budov nebo konstrukce starých chalup, dáváme další možnost pro život. Správná technologie zpracování zaručí pevnost, stabilitu a čistotu výsledného deskového materiálu. Upcyklace nás inspirovala pro vyvinutí tohoto masivního dřevního materiálu z třívrstvých desek za účelem dalšího plnohodnotného využití do nábytkového produktu.

TYPY HRAN U TŘÍVRSTVÝCH DESEK:

  SPOJ NA POKOS                                                                                                      TŘÍVRSTVÁ VIDITELNÁ 

 

 

 

ODSTÍNY STARÉHO DŘEVA:

Příroda dokáže sama vytvořit několik odstínů starého dřeva, které rozdělujeme na tři druhy. Nikdy u nich nedocílíme úplně stejného odstínu na jednom povrchu, vždy jsou trámy alespoň lehce rozdílné. Vznikají z okrajů a vnitřků starých trámů nebo prken. Povrch starého materiálu se opracovává kartáčováním a následně vhodnou povrchovou úpravou přírodních olejů.

MEDOVO BÉŽOVÉ ODSTÍNY ŠEDÉ ODSTÍNY TMAVĚ HNĚDÉ ODSTÍNY

        

 

 

 

 

Medový odstín vzniká ze starých trámů a vazeb, které nebyly vystaveny přírodním vlivům. Vnější plášť trámů ořežeme a po úpravě vzniká ten pravý medový odstín. 

Na opláštění stodol, štítů, starých venkovních objektů působí slunce, čímž způsobuje šednutí v různých odstínech šedé. 

Slunce vypaluje měkké přírůstky dřeva, bez kontaktu vody se lignin nevyplavuje a materiál zůstává v různých hnědých tónech.

                                                                        

                                                           

RD dřevo s. r. o.
Zámecká 2097
594 01, Velké Meziříčí

IČO: 29216877
DIČ: CZ29216877

Vše pro Vás tvoříme s láskou.